Future for Ukraine

Praha – Pomoci zraněným vojákům z Ukrajiny a nalézt pro ně rehabilitační pobyty v České republice si klade za cíl nový nadační fond Future for Ukraine. Lidé mohou na ozdravné pobyty veteránů přispět na účet, který organizace zveřejnila na svých webových stránkách. Podle předsedy správní rady fondu Vitalije Prona jsou již na Ukrajině zraněných vojáků desetitisíce.

„Každý den na Ukrajině přibývá zraněných vojáků,“ prohlásil Pron. Ukrajinské nemocnice poskytují první a akutní pomoc. Na další léčbu veteránů již podle předsedy správní rady fondu není prostor. Spolu s nadačním fondem REGI base chce proto organizace zajistit léčbu v Česku. „Ukrajinští vojáci potřebují zaslouženou pozornost a pomoc společnosti při zdravotních rehabilitacích, při řešení potíží spojených s psychickým vyčerpáním, depresemi, s pocitem sociální izolace – v zájmu jejich návratu do normálního života,“ uvedli představitelé organizace.

Měsíční pobyt jednoho vojáka v ČR s dopravou a administrativou stojí podle Prona zhruba 150.000 korun. „Ale samozřejmě záleží na tom, jakou konkrétní rehabilitaci voják potřebuje, jaké má konkrétní zranění,“ uvedl Pron.

Organizace se bude snažit pomoci co nejvíce vojákům. Od vypuknutí konfliktu spolu s REGI base zajistila pobyt čtyřem veteránům, nyní plánuje začít pomáhat ve větším počtu. Future for Ukrajine se zaměřuje i na humanitární pomoc. „Vzhledem k proradnosti nepřítele a k jeho maniakální touze zničit občany Ukrajiny by pomoc této zemi měla zesílit. Nadace FFU ke každodenním potřebám pro mobilní nemocnice přidává mobilní prostředky, systémy filtrace vody apod.,“ uvedli její představitelé.

Do budoucna se pak chce organizace zabývat i odminováním ukrajinských měst a obnovu městské infrastruktury. NIOB zde navazuje na spolupráci s Ukrajinskymi partnery v oblasti bezpečnosti a ostrahy. Příprava programu českého ochránce na Ukrajině. Výměna zkušeností. Navázání užších vztahu expertů z NIOB a Future for Ukraine.

https://www.futureforukraine.eu/

Použitý zdroj. ČTK

SDÍLEJTE:

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkdinu
Sdílet přes email

Další příspěvky

Harley Davidson Day

Včerejší událost, Harley Davidson Day, kde jsem byl pozván jako VIP host, skutečně překonala mé očekávání. Během akce jsem měl možnost odpovídat na různé otázky,

...pokračovat

Báseň Ochránce

V dávných čase slavných, kdy hrdinové žili,ochránci vlasti své ve jménu svobody byli.S mečem v ruce a odvahou v srdcích svých,stáli tváří v tvář nebezpečí,

...pokračovat

Obranná strategie ČR

SYMPOZIUM EKONOMICKÉHO DENÍKU NA TÉMA Technologie a obranná strategie ČR Dnešní den ředitele NIOB byl věnován sympoziu technologie a obranné strategie, které uspořádal Ekonomický deník.

...pokračovat

Křest knihy REGI

Silný příběh vojáka Regiho je inspirací pro všechny generace. V nové knize ho pravdivě líčí Libor Adam Již za svého života se stal legendou a dodnes

...pokračovat