REGÁČI

REGÁČI…kniha nejen pro teenagery, ale hlavně pro ochránce.

Český ochránce přidává do svého programu novou a vzrušující četu nazvanou „Regáči“. Tato četba přináší příběhy čtyř mladých hrdinů – tří chlapců a jedné dívky. Všichni jsou dětmi rodičů pracujících jako vojáci, záchranáři, hasiči a policisté, kteří se každodenně snaží chránit a zachraňovat lidi.

 

Regáči, jsou zajímavým a poučným způsobem, jak seznámit děti s tím, co jejich rodiče dělají pro ochranu společnosti. Příběhy vás provedou různými situacemi a povoláními a ukážou vám, jak důležitá je role ochránců ve společnosti. Budou vám připomínat, že odvaha, statečnost a péče o druhé jsou hodnoty, které si zaslouží naše uznání a respekt.

REGÁČI…naše novodobé Rychlé šípy.


První díl obsahuje čtyři příběhy tří chlapců a jedné dívky, kteří jsou dětmi rodičů pracujících ve složkách integrovaného záchranného systému, se dostávají do různých krizových situací a díky svému důvtipu i odvaze jim čelí a dávají tak návod čtenářům, jak je zvládat i ve skutečném životě. Skupina hlavních hrdinů se poprvé potká na letním táboře. Robert, Erik, Gábina a Adam budou zpočátku znuděni programem, protože na táboře nejsou povoleny počítače ani mobily, když ale dojde k zatopení tábora a dva z nich se dostanou do velmi nebezpečné situace, zrodí se mezi nimi pevné přátelství.V druhé knize opět najdete pět dramatických, ale i zábavných příběhů REGÁČŮ.

 

Zvládnou i tentokrát překonat krizové životní situace? Dokáží se postavit šikaně nebo třeba ustát i převrácení raftu na rozbouřeném jezu? A jak to bude v tanečních? Pojďte s REGÁČI sdílet jejich příběhy a naučte se stejně jako oni pomáhat svým blízkým. A navíc s nimi objevíte příběhy málo známých hrdinů českého odboje za 2. světové války. Dozvíte se, že to, co činí z lidí skutečné hrdiny, je právě potřeba pomáhat. 


REGÁČI jsou projekt Institutu obrany, který má jako svojí základní náplň činnosti edukaci dětí a mládeže v oblasti prevence rizikového chování a zvýšení povědomosti o významu složek IZS.